Kislo zelje

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

tema odprta - 16. mar 2007 8:39 | ogledi: 3.647 | odgovori: 3

Zamima me zakaj je potrebno zelje predhodno skuhati na primer za segedin in še v kar nekaterih receptih sem to zasledila. Zelje potem ni več tako kislo.

Prosim za vaše mnenje .

martina

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 932

16. mar 2007 8:44

saj ga ni potrebno, jaz ga smo operem, ker ne maramo preveč kislo in ga dam kuhat k mesu. Segedin se tako malo dlje kuha. lp reza

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

16. mar 2007 8:51

Za segedin zelja nikoli ne kuham posebej. Spomladi, ko je zelje navadno že bolj kislo, ga prej malo operem, a imam vedno slabo vest, da "odlivam" vitamine. Sicer pa segedin že od nekdaj delam tako, kot ga je ranjki mojster Ivačič. teta torta

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. mar 2007 8:58

Do Kulinarike nisem še nikoli slišala, da bi kdo predhodno skuhal zelje za segedinar. Navsezadnje je zelje tako hitro skuhano, da v tem ni nobene logike. Sicer je pa kar nekaj drugih receptov, kjer se predlaga prevrevanje zelenjave, čeprav se s tem izgubljajo vitamini. Vsak po svoje, a ne? Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti